Рекомендації щодо збирання передньої панелі

Можливі різні варіанти збирання передньої панелі. На сьогодні з безлічі випробуваних автором для повторення можна рекомендувати два. Відрізняються вони типом використовуваних стійок та способом їх кріплення.

1. Спочатку потрібно навколо 4 отворів для кріплення плати зрізати захисну плівку з обох боків панелі, звільнивши простір з радіусом 5-7 мм. Знімати відразу всю плівку не потрібно, щоб не пошкодити скло в процесі подальшої обробки.

2A. Якщо використовуються стійки з внутрішнім різьбленням, з переднього боку панелі обережно на малих обертах і з мінімальною подачею виконайте зенківку отворів свердлом 6,5 .. 7 мм на глибину, достатню для того, щоб голівки потайних гвинтів М3 не виступали над поверхнею. Глибину можна контролювати на дотик, вставляючи гвинт в отвір.

Встановіть 4 стійки з внутрішнім різьбленням М3 за допомогою попередньо вимитих розчинником, спиртом або спіртобензіновою сумішшю потайними гвинтами. Перед остаточним затягуванням капніть по одній краплі моментального клею і відразу затягніть гвинти. Стійки краще використовувати нейлонові, вони надійно приклеюються. Металева стійка може надалі зірватися, і закріпити її повторно без зняття наклейки буде складно. Голівки гвинтів і інші невживані отвори (два отвори праворуч від ручки енкодера) зашпаклюйте епоксидною смолою з порошковим наповнювачем, клеєм "холодне зварювання" або іншим способом. Краще зробити невеликі виступи, які після повного затвердіння шпаклівки можна зрізати. Потрібно мати на увазі, що багато різновидів клею дають деяку усадку в процесі затвердіння, тому потрібен достатній час на полімеризацію. Для клею "холодного зварювання" може знадобитися до 3 .. 5 днів, інакше надалі на передній панелі можуть виникнути вм'ятини.


2B. При використанні стійок з гвинтом зенківку отворів виконувати не потрібно, отвори в панелі повинні бути з різьбленням М3
Рекомендується до остаточної фіксації стійок підібрати товщину шайб. Для цього на плату повинні бути встановлені кнопки і одягнені ковпачки. Товщина шайб вибирається такою, щоб кнопки не були затиснуті при встановленій на місце платі. Не варто використовувати металеві шайби. При використанні 15 мм стійок і 19 мм кнопок оптимальною була товщина шайб близько 0,8 .. 1 мм Після підбору товщини шайби разом зі стійками фіксуються краплею моментального клею і стійки підтягуються. Після повного висихання клею потрібно зрізати виступаючі кінці різьбової частини стійок.


3. На наклейку накатайте захисну плівку. Перед цим потрібно переконатися в чистоті робочого місця, рук та інструменту, тому що навіть невеликі частинки сміття можуть повністю зіпсувати зовнішній вигляд панелі.
4. Гострим ножем або лезом для безпечної бритви під лінійку зробіть надрізи захисної плівки контуром вікна індикатора, не доводячи до кутів близько 1 мм, потім кути обережно пройдіть вістрям ножа. Якщо наклейка з малюнком має просічки по контуру індикатора, проріжте тільки саму захисну плівку, а не всі три шари разом із захисним папером. Після цього підчепіть захисну плівку та наклейку всередині вікна індикатора і видаліть, можна окремо в два етапи. Видаляйте не поспішаючи, щоб не деформувати плівку в разі недостатньої глибини надрізів.
5. Переконайтеся у відсутності виступів на передній панелі. Зніміть захисну плівку з переднього боку. Зніміть захисний папір з наклейки, потім контролюючи на світло суміщення панелі та наклейки накатайте наклейку.
6. Гострим ножем охайно виріжте плівку в отворах під кнопки, клеми та ручку енкодера. Потім напівкруглим надфілем зачистіть краї отворів. Притискайте надфіль тільки при русі до передньої панелі, але не від неї, щоб краї плівки не задирались. Після цього можна зняти захисну плівку з внутрішнього боку.


7A. Зібрану плату підсвічування ручки енкодера, виконану за технологією ЛУТ, охайно приклейте зсередини. Кількість клею має бути мінімально необхідною, щоб надлишок клею не зіпсував зовнішній вигляд передньої панелі. Дайте клею просохнути.


7B. В разі використання плати підсвічування PSA202BL або подібної встановіть плату на відстані 13 .. 14 мм від плати керування.8. Вдягніть ковпачки на кнопки та перевірте висоту установки плати. Кнопки повинні добре натискатися. За необхідності до плати можна приклеїти текстолітові, картонні або металеві шайби з метою забезпечення необхідної висоти встановлення. Після регулювання плати можна встановити клеми, потім встановити і прикрутити 4 гвинтами М3 саму плату. Отвори під клеми в платі за необхідності можна розсвердлити або розточити надфілем.